Za nami 2 przystanek Folkostacji!

0
35
Odsłuchaj Artykuł
Getting your Trinity Audio player ready...

Folkostacja – Przystanek muzyka

Od dwóch lat Włodawski Dom Kultury realizuje małe cykliczne koncerty w Letnim Ogródku WDK pod nazwą „Folkostacja”. W sezonie wiosenno-letnim scena przed budynkiem WDK należy do muzyków z różnym stażem muzycznym.

Czasem jest to typowe jam session innym razem koncert znanego zespołu. Przykładem może być fenomenalny występ Grażyny Łobaszewskiej – polskiej wokalistki i kompozytorki. Łobaszewska jest znana z takich utworów jak „Czas nas uczy pogody”, „Piosenka o ludziach z duszą”, „Brzydcy”, czy „Gdybyś”.

FOLKOSTACJA w każdym sezonie podzielona jest na PRZYSTANKI. Kolejny z nich odbył się w długi weekend tj. 9 czerwca. Tego dnia wystąpiły dwa zespoły: „So easy” z Komarówki Podlaskiej oraz Włodawska Orkiestra Taneczna, która miała swój debiut właśnie na tej małej scenie.

Spotkanie to można śmiało porównać do potańcówki tyle, że pod gwiazdami. Wstęp na wszystkie „Folkostacje” jest całkowicie DARMOWY! Każdy może przyjść, pośpiewać, pobawić się, potańczyć… Każdy może wziąć na swój sposób czynny udział jeśli tylko lubi muzykę i dobrą zabawę.

Skwer przy Włodawskim Domu Kultury to idealne miejsce na tego typu małe wydarzenia choćby ze względu na przeciwdziałanie wykluczeniu kulturalnemu osób niepełnosprawnych. Bez schodów, wysokich podjazdów, krawężników lub innych barier architektonicznych – miejsce te mogą odwiedzać wszyscy ograniczeni ruchowo.

O kolejnych przystankach wydarzenia organizatorzy będą informować na swojej stronie internetowej wdk. wlodawa.eu lub fanpage fb/wdk.

0 0 głosów
Ranking Artykułów
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze