Zwycięzcy Eliminacji Powiatowych 57. Ogólnopolskiego Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych!

0
369
Odsłuchaj Artykuł
Getting your Trinity Audio player ready...

W Eliminacjach Powiatowych 57. Ogólnopolskiego FESTIWALU Kapel i Śpiewaków Ludowych, które 6 maja odbyły się w sali widowiskowej naszego domu kultury wzięło udział 6 zespołów oraz 2 solistki.

Jury w składzie: Dr Artur Sępoch, Profesor Jan Adamowski, dr hab. Tomasz Rokosz prof. KUL wyłoniło do dalszych zmagań następujące zespoły/osoby:

Zespół Śpiewaczy KRESOWIANKI (Włodawa)

– Zespół DOŁHOBRODZKIE ZADUŁYŃCE (Dołhobrody)

– KAROLINĘ JADWIGĘ DEMIANIUK (Dołhobrody)

– MARTĘ WOJTIUK (Wyryki)

Gratulujemy zwycięzcom!

Festiwal jest jednym z najważniejszych wydarzeń służących ochronie folkloru muzycznego, prezentującym najbardziej reprezentatywne przykłady, identyfikującym artystów, dokumentującym jego żywe przejawy oraz wpływającym na potrzebę kontynuacji.

OFKiŚL ma formę konkursu, w którym biorą udział wykonawcy zakwalifikowani drogą eliminacji organizowanych w niemal wszystkich regionach etnicznych kraju. Od lat niezmiennym celem Festiwalu jest przegląd, ocena, dokumentacja i ochrona tradycyjnego repertuaru, stylu muzykowania i śpiewu ludowego zachowującego gwarę regionów etnicznych, grę na unikalnych instrumentach ludowych oraz popularyzację i ożywianie tych tradycji w społeczeństwie.

 

0 0 głosów
Ranking Artykułów
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze