Zasadził Ci Ktoś?

0
77
Odsłuchaj Artykuł
Getting your Trinity Audio player ready...

Sadzenie drzew i krzewów jesienią to doskonały sposób aby za niewielkie pieniądze uzupełnić nasadzenia w naszej miejskiej przestrzeni. Chcemy wspólnie z WAMI upiększać Włodawę i sprawiać, by z roku na rok stawała się coraz bardziej zielona. Stąd społeczna akcja pn. „ZASADZIŁ CI KTOŚ?” W ramach realizacji tego przedsięwzięcia zakładamy nowe nasadzenia krzewów i bylin na terenie miasta, po uzgodnieniu z odpowiednimi organami oraz konsultacjach z osobami odpowiedzialnymi za aranżację zieleni w miejscach publicznych. Dokładne lokalizacje poszczególnych nasadzeń zostaną ustalone po rozmowach i przedstawione w formie mapki. Każdy z Was może włączyć się w tę akcję. Jeśli popierasz nasze działania. Uważasz, że na twoim osiedlu przydałoby się więcej zieleni? Zgłoś to w formie komentarza lub wiadomości prywatnej do WDK.

Jest kilka sposobów poprzez które możesz włączyć się do akcji! MOŻEZ:

NAkupić (wkrótce opublikujemy listę roślin do nasadzenia, kup roślinkę/roślinki i przekaż do WDK)

NAkopać (zakasaj rękawy i razem z nami kop i sadź zieleń)

NAwadniać (weź w opiekę posadzoną roślinkę, sprawdzaj czy jest wystarczająco nawodniona)

NAjzwyczajniej wesprzeć finansowo naszą zbiórkę (już niebawem uruchomimy zbiórkę – jeśli żadna z powyższych form włączenia się w akcję Ci nie odpowiada zazieleń Włodawę w ten sposób.

Po skończonej akcji możesz NAcieszyć się do woli tym co wspólnie z nami zapoczątkowałeś.

Szczegóły akcji już wkrótce!

Akcja ma na celu adaptację do zmian klimatu i przeciwdziałanie zjawisku miejskiej wyspy ciepła. Jest też odpowiedzią na masowe wycinki terenów zielonych w wielu miestach Polski i zachętą by propagować tego typu społeczne, obywatelskie przedsięwzięcia. Sadzone mają być gatunki drzew, krzewów i bylin odporne na niekorzystny wpływ zmian klimatycznych.

W wyniku realizacji tej społecznej akcji pojawią się nowe zadrzewienia i zakrzewienia. Tereny zielone mają znaczny wpływ na poprawę samopoczucia i zdrowia psychicznego. Poprzez tworzenie nowych terenów zielonych w wielu różnych częściach Włodawy, docieramy do jak największej liczby mieszkańców i mieszkanek. Chcemy, aby nasi mieszkańcy mieli równy i powszechny dostęp do zieleni. Oprócz funkcji rekreacyjnych i estetycznych, miejska zieleń pomaga w niwelowaniu zanieczyszczenia powietrza. Ponadto, drzewa w mieście poprzez swój wpływ na bioklimat zmniejszają temperaturę powietrza nawet o kilka stopni, co będzie miało wielkie znaczenie w przyszłości.

Mamy cichą nadzieję, że ta społeczna akcja na tyle „zakorzeni się” w naszych zwyczajach, iż stanie się cykliczną. Chcemy razem z Wami rok w rok poszerzać zielone tereny i cieszyć się nimi przez kolejne lata.

Popierasz? – Kliknij LUBIĘ TO, komentuj i udostępnaj.

0 0 głosów
Ranking Artykułów
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze