WDK nie zwalnia tempa! Przed nami kulturalny jesienno-zimowy zawrót głowy!

0
331
Odsłuchaj Artykuł

To, że okres imprez plenerowych w tym roku definitywnie się zakończył nie oznacza, że nie mamy dla Was propozycji z tej najwyższej półki! Przed nami czas koncertów muzycznych, charytatywnych a także spektakli z udziałem artystów znanych zarówno w kraju jak i za granicą. Oto nasze propozycje:

CZESŁAW ŚPIEWA specjalnie dla Was!
Czesława Mozila nie trzeba przedstawiać nikomu. To wyjątkowy muzyk, który urzekł słuchaczy nie tylko indywidualizmem muzycznym ale też swoim energetycznym temperamentem. Już 25 listopada 2016 r. w sali kina Włodawskiego Domu Kultury odbędzie się koncert Muzycznej armii Czesława Mozila, czyli zespołu Czesław Śpiewa. Za jurorem popularnego talent show stoją absolwenci Royal Danish Music Academy i Rhythmic Music Conservatory. Ich muzyka jest wypadkową nietuzinkowych żartów i biograficznych anegdot każdego z nich. W koncertowym repertuarze Czesław Śpiewa, poza piosenkami z najnowszej płyty, znajdą się także przeboje z dwóch poprzednich krążków zespołu, „Debiut” i „Pop”, oraz dorobek pierwszego zespołu Czesława Mozila – Tesco Value. Muzycy zabiorą swoich słuchaczy w zwariowaną podróż do krainy finezyjnych dźwięków tanga, popu, folku i awangardy, używając przy tym szerokiej gamy instrumentów. Szklane dzwoneczki, rozmaite dęciaki, akordeony i ukulele to tylko kilka elementów spośród wielu trybików tej muzycznej machiny. Muzycy zabierają swoich słuchaczy w zwariowaną podróż do krainy finezyjnych dźwięków tanga, popu, folku i awangardy. Zespół ma na swoim koncie prawie 13 milionów wyświetleń pierwszego, wielkiego hitu „Maszynka do Świerkania”, który podbił listy przebojów zdobywając m.in. pierwsze miejsce w radiowej „Trójce”. Pierwszy album „Debiut” sprzedał się w nakładzie blisko 100 tysięcy , a kolejny – „POP” – pokrył się podwójną Platyną. Ostatni, bardzo dobrze przyjęty przez krytyków muzycznych album „Czesław Śpiewa Księga Emigrantów cz.1” również zbliżył się do statusu Złotej Płyty. Czesław Śpiewa zdobył również uznanie polskich krytyków muzycznych otrzymując 15 nominacji do „Fryderyków” nagród polskiej branży muzycznej mając na koncie 3 zdobyte statuetki „Fryderyka”. Do tej pory zespół zagrał ponad 800 koncertów w Polsce i za granicą m.in. na Roskilde Festival, OFF Festival, Męskie Granie.

WŁODAWSKA BALLADA CYGAŃSKA (Koncert Charytatywny)
Kolorowe cygańskie stroje, najpiękniejsze porywające do tańca przeboje o tematyce cygańskiej okraszone wierszami lokalnych poetów to kolejna propozycja WDK, którą zaplanowaliśmy na 5 grudnia 2016 r.
Włodawska Ballada Cygańska to autorski program Włodawskiego Domu Kultury o charakterze charytatywnym, którego założeniem jest finansowa pomoc potrzebującym. To wspaniałe wydarzenie przybliży nam cygańską kulturę muzyczną. Spektakl muzyczny wystawimy na deskach sceny sali kinowej WDK. W role wokalistów oraz recytatorów wcielą się znani Włodawianie a akompaniować im będzie prawdziwy cygański zespół.

OPERACJA IBISZ – spektakl
Krzysztof Ibisz to jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych prezenterów oraz dziennikarzy telewizyjnych. Laureat aż trzech Wiktorów Publiczności i dwóch Telekamer. Ze szklanym ekranem związany od ponad 20 lat. Rozkochał w sobie publiczność już na początku kariery, prowadząc wyjątkowe show “Czar Par”. Z czasem stał się niekwestionowaną gwiazdą telewizji, prowadząc największe i najpopularniejsze programy rozrywkowe. Od marca 2014 prowadzi najbardziej utytułowany I najbardziej prestiżowy program rozrywkowy świata – polską edycję Dancing with the Stars Taniec z Gwiazdami! Słynie z legendarnego profesjonalizmu i pozytywnej energii, którą zaraża wszystkich dokoła. Wielki fan sportu i propagator zdrowego stylu życia. Krzysztof Ibisz wraz z wspaniałymi aktorami zagra dla Was we Włodawskim Domu Kultury 13 grudnia 2016 r. Kolejną propozycją na grudniowy wieczór będzie wyjątkowy spektakl kabaretowy. „OPERACJA IBISZ” jest zabawną próbą ukazania postaci Krzysztofa Ibisza, który chce wyjść naprzeciw plotkom i próbom ośmieszenia – jak twierdzą niektórzy – jego narcyzowatej osobowości. W tym celu tworzy na scenie postać, zarozumiałego i przekonanego o swej wielkości, bufona, po to żeby dać dowód na posiadany do siebie dystans i zdyskontować to, co się o Nim niesłusznie mówi. Pomagają mu w tym czołowi polscy artyści kabaretowi: Mikołaj Cieślak (Kabaret Moralnego Niepokoju), Piotr Pręgowski (Ranczo) i Tadeusz Ross (Zulu Gula), którzy żartują sobie z Idola, na wszelki możliwy sposób podlizując mu się a jednocześnie robiąc z Niego idiotycznego celebrytę. Spektakl jest satyrą na powszechną wokół tandetę, bufonadę i nieprofesjonalność, które to cechy dotyczą nie tylko niektórych artystów ale także inne, ważne dla naszego życia, środowiska.

Szczegóły na temat poszczególnych imprez już niebawem na naszej stronie ora funpage 🙂

0 0 głosów
Ranking Artykułów
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze