Spieszymy poinformować, że Włodawski Dom Kultury jako jedynym w powiecie włodawskim pozyskał środki finansowe w ramach projektu realizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych pod nazwą „Poprawa BHP WDK poprzez wymianę drzwi w pomieszczeniach studyjnych oraz przyległych”.

Planowana jego wartość to niespełna 47 tysięcy z czego kwota dofinansowania sięga lekko ponad 42 tysiące zł i stanowi 90% wartości całego projektu. W ramach tego projektu nasze pomieszczenia będą modernizowane w zakresie wymiany drzwi na takie, które spełniają standardy i pochłaniają dźwięk. Dzięki temu korzystanie z naszego studio nagrań i sali w której odbywają się zajęcia insytumentalno-wokalne będzie mogło się odbywać w komfortowych warunkach zarówno dla osób pracujących w pobliskich pomieszczeniach jak i dla tych, którzy korzystających ze studia.

Pierwsza pula środków wpłynęła już na nasze konto więc prace modernizacyjne ruszają już wkrótce. Cieszymy się niezmiernie, że dzięki temu projektowi poprawimy komfort pracy wszystkich, którzy pracują, tworzą czy realizują swoje plany w WDK.

To nie jedyne środki, które pozyskaliśmy by podwyższać standard naszych działań statutowych ale o tym już niebawem.