Poleskie Lato z Folklorem

Od 1991 roku Włodawa jest jednym z 250 miast na świecie, które pod flagą CIOFF  organizują festiwale folklorystyczne. W okresie trwania festiwalu miasto przyjmuje do 10 grup folklorystycznych a podczas 22 edycji Włodawę odwiedziło 197 zespołów folklorystycznych z różnych krajów wszystkich kontynentów. Koncerty odbywają się  w amfiteatrze przy ok. 2 tys. widowni, którą stanowią mieszkańcy Włodawy, wczasowicze z ośrodków wypoczynkowych nad Jeziorem Białym, goście przyjeżdżający z całej Polski i zza granicy. Festiwal cieszy się dużym zainteresowaniem mediów, takich jak Dziennik Wschodni, Radio Lublin, Telewizja Lublin oraz Twoje Radio Włodawa.

Kronika filmowa Poleskiego Lata z Folklorem: Lato z Folklorem 20 lat temu – Poleskie Lato z Folklorem, I dzień Lata z Folklorem 2012 , II dzień Lata z Folklorem 2012 Poleskie Lato z Folklorem , III dzień Lata z Folklorem 2012 – Poleskie Lato z Folklorem, Lato z Folklorem – Poleskie Lato z Folklorem – 2010

Wykaz zespołów biorących udział w festiwalu w latach 1991- 2012

Celem festiwalu jest upowszechnianie, udostępnianie i ochrona folkloru poprzez integrujące spotkania zespołów z różnych stron świata. Ukazanie kondycji polskiego folkloru na tle   innych krajów , pokazanie bogactwa kostiumu polskiego, muzyki, tańca, pieśni i obrzędu. Edukacja i wychowanie społeczeństwa do integracji europejskiej, potwierdzenie hasła „Kultura nie zna granic”. Budowanie świadomości wspólnego dziedzictwa kulturowego, tworzenie postaw obywatelskich, inicjowanie długofalowej współpracy w dziedzinie kultury. Rekonstrukcja i kultywowanie tradycji ludowych oraz wytyczanie nowych kierunków w pracy z dziećmi i młodzieżą.

[justified_image_grid preset=1]