Włodawski Dom Kultury zapraszana wyjątkowy niedzielny wieczór. 20 października w sali Sezam wystąpi „Wieczorek przy Mikrofonie Bend”. To formacja muzyczna, w której stałą postacią jest Marek Wieczorek. Pozostali muzycy to muzycy sesyjni, występujący w wiodących formacjach funkcjonujących na Lubelszczyźnie, zmieniający się w zależności od charakteru koncertu. W pierwszym składzie, który grał wersje akustyczne utworów skomponowanych przez Marka Wieczorka grali: Krzysztof Rogowski-klarnet i saksofon; Michał Lewartowicz –gitara; Michał Kowalski-kontrabas; Marek Fedor – instrument perkusyjne; Aleksandra Dąbrowska – chórki. W powyższym składzie zespół nagrał w sierpniu ubiegłego roku debiutancką płytę pod tytułem ,, Niczyj ja jestem’’. Autorami aranżacji utworów do płyty byli Krzysztof Rogowski i Michał Lewartowicz.  

        Obecnie na potrzeby rockowego brzmienia zaplanowanej trasy koncertowej   „Wieczorek przy Mikrofonie Bend” oprócz Marka Wieczorka wystąpią nauczyciele z Lubelskiej Szkoły Rocka w składzie: Marcin Fidecki-instrumenty klawiszowe, Daniel Rutkowski – perkusja,  Jarek Żarnowski- gitara basowa, Marcin Gałkowski – gitara solowa.
Koncert zespołu obejmował będzie piosenki z pierwszego krążka w nowych aranżacjach stylizowanych na lata 80 i 90 poprzedniego wieku. Nowe brzemienia utworów nawiązują do takich zespołów jak tamtego okresu jak ,, Chłopcy z Placu Broni ’’ ; ,, Roxa’’; ,, RSC’’; ,, Radio 24’’czy ,,Universe’’. Zaprezentujemy również cztery nowe piosenki, które pojawią się na kolejnej płycie. Teksty utworów napisane są w ostatnich trzech latach, tematem przewodnim jest miłość.
        Mamy nadzieję, że koncert będzie dla słuchaczy ucztą muzyczną oraz wspaniałą okazją nie tylko do poznania zaprezentowanych historii ale również okazją do przywołania własnych doznań czy emocji, tak jak autor wraca wspomnieniami do wydarzeń z przeszłości. Klimat piosenek to ballady pop-rockowe z elementami solówek granych na instrumentach klawiszowych i perkusji. Charakter muzyki z  przełomu lat 80-90 doskonale podkreśla Marcin Gałkowski wstawkami gitary solowej. Wokalnie w wybranych utworach Markowi Wieczorkowi będzie towarzyszył  Marcin Zagrodnik na stałe związany z Kabaretem ,,PKS”.,,Kabaret PKS” powstał 1 czerwca 2015 roku w Lublinie z inicjatywy Pawła Kozieła i Sebastiana Malisza. Nazwa kabaretu powstała od pierwszych liter imion pierwotnego składu (Paweł , Krzysiek , Sebastian) obecny skład tworzy Paweł Kozieł, Marcin Zagrodnik i Sebastian Malisz.

        W ramach kabaretowego uniwerku, który odbywał się w Lublinie kabaret czerpał wiedzę od najlepszych gwiazd polskiej sceny kabaretowej m.in. Kabaret Smile, Kabaret Ani mru-mru, Kabaret Zachodni, Kabaret Czesuaf i wielu innych. PKS uczestniczył w  ponad 20-tu Festiwalach Kabaretowych, jest laureatem wielu nagród i wyróżnień.

Paweł Kozieł- założyciel kabaretu PKS, jest tak zwanym „silnikiem kabaretu”, który napędza kabaret do działania, jest też autorem większości tekstów kabaretowych.

Marcin Zagrodnik-„tłumik kabaretu” czyli głos numer jeden na liście przebojów radia PKS, pomysłodawca piosenek kabaretowych.

Sebastian Malisz-współzałożyciel kabaretu tak zwane „podwozie kabaretu”, który trzyma wszystko razem jak silnik z tłumikiem za bardzo hałasują. Ostoja spokoju (cicha woda brzegi rwie).

Zapraszamy serdecznie!

Szczegóły na plakacie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o