Koncert Krzysztofa Kiliańskiego i Witolda Cisło

0
53
Odsłuchaj Artykuł
W 2005 roku ukazała się debiutancka płyta KRZYSZTOFA KILJAŃSKIEGO „IN THE ROOM”. Znalazły się na niej między innymi takie piosenki, jak nagrodzona Fryderykiem, a także „Superjedynką” „PRÓCZ CIEBIE NIC”, nagrana w duecie z Kayah, utwór „I don’t know where life’s going” czy „Lokator”. Album, nad którym wspólnie pracowali WITOLD CISŁO i KRZYSZTOF KILJAŃSKI okazał się wielkim sukcesem i otrzymał status Platynowej Płyty. Po kilkunastu latach obydwaj Panowie w pewnym sensie wracają do źródeł grając w duecie podczas kameralnych, akustycznych koncertów cały materiał z tej płyty, wzbogacony o zupełnie nowe piosenki. Krzysiek i Witek poznali się dawno, dawno temu w Nowej Soli, gdzie razem się wychowywali. Tam powstał również ich pierwszy wspólny zespół i tak zakiełkowała muzyczna znajomość, której owocem była znakomita płyta „In The Room”. Panowie spotykają się po latach, żeby przypomnieć o sobie swoim wiernym fanom, zdobyć serca nowej publiczności, grając swoje NAJWIĘKSZE przeboje.

KRZYSZTOF KILJAŃSKI

Wokalista, kompozytor, autor tekstów.
Debiutował w połowie lat ’80.Wówczas związany głównie z piosenką autorską, studencką.
Na profesjonalnej scenie od 1990 roku. W 2001 roku zyskał uznanie w środowisku jazzowym (i nie tylko), jako interpretator utworów Franka Sinatry. W 2005 roku zadebiutował fonograficznie płytą “In The Room”, którą współtworzył z Witoldem Cisło. Album ten okazał się wielkim sukcesem (Platynowa Płyta), również dzięki piosence “Prócz Ciebie Nic” w duecie z Kayah, promującej album. Piosenka została nagrodzona „Fryderykiem” 2005. Krzysztof jest również laureatem nagrody „Fryderyka” dla najlepszego Wokalisty roku 2005. Ma na koncie 6 albumów. Koncertuje w całej Polsce, wielu krajach Europy, występował także na Tajwanie.

WITOLD CISŁO – kompozytor, producent, multiinstrumentalista.

Kompozytor, producent, multiinstrumentalista, autor platynowej płyty Krzysztofa Kiljańskiego – „In the Room” – w tym przeboju „Prócz Ciebie, nic” – duet Kayah i K. Kiljański. Kompozytor, producent, aranżer i wykonawca partii instrumentalnych piosenek na płytach wielu czołowych polskich i zagranicznych wykonawców m.in. : Magda Umer, Olga Bończyk, Katarzyna Żak, Katarzyna Jamróz, Mirosław Czyżykiewicz, Artur Gadowski, Zbigniew Wodecki, Willy Bell, Vojta Zicha, Piotr Polk, Marek Dyjak…
Kompozytor piosenek z takimi autorami tekstow jak: Agnieszka Osiecka, Magda Czapińska, Jacek Cygan, Kayah, R. Kunce i wielu innych.

BILETY:
Przedsprzedaż – 55zł
W dniu koncertu – 65 zł
Bilety dostępne w sekretariacie WDK oraz na kinowdk.pl

0 0 głosów
Ranking Artykułów
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze