I WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD PREZENTACJI MULTIMEDIALNYCH UCZESTNIKÓW 39. MAŁEGO KONKURSU LITERACKIEGO

0
304
Odsłuchaj Artykuł
Getting your Trinity Audio player ready...
Kochani Recytatorzy, Nauczyciele i Instruktorzy
Uczniowie klas I-VI Szkoły Podstawowej
Mieliśmy się wszyscy spotkać podczas, organizowanych w całym województwie lubelskim, wielostopniowych eliminacji 39. Małego Konkursu Recytatorskiego.
Niestety, życie napisało własny scenariusz i koronawirus pokrzyżował nam plany. Jest Was w całym województwie spora gromadka. Lubicie i umiecie recytować. Wiemy o tym, bo z wieloma spośród Was spotkaliśmy się już wcześniej.
Recytacja konkursowa, to sztuka mówienia „na żywo” w przestrzeni publicznej, do zgromadzonej widowni. Wymaga opanowania nie tylko tekstu na pamięć, ale również opanowania nerwów, umiejętności pracy głosem i aparatem mowy, postawą ciała, spojrzeniem. Właśnie wtedy rodzą się emocje, w wyniku naturalnego i bezpośredniego kontaktu z widownią za pomocą przygotowanego i umiejętnie zaprezentowanego tekstu. Komisja podczas występu może właściwie ocenić Wasze umiejętności, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny.
Jak wiecie, taka forma konkursowego spotkania jest na razie niemożliwa.
Dlatego proponujemy Wam ZABAWĘ. Nagrajcie telefonem komórkowym lub kamerą, przy pomocy Rodziców lub starszego Rodzeństwa, przygotowany przez Was wiersz lub fragment prozy i prześlijcie do nas. Czas trwania prezentacji: do trzech minut. Najciekawsze z nich pokażemy na naszym Facebooku i na stronie Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie. Jeśli zainteresowanie będzie duże powołamy komisję, która oceni i nagrodzi najbardziej oryginalne pod względem doboru repertuaru i interpretacji wykonania.
Przegląd nie ma charakteru konkursu recytatorskiego. Jest propozycją ciekawego i edukacyjnego spędzenia czasu podczas przymusowej dla nas wszystkich izolacji. Wierzymy, że taka forma aktywności pozwoli pokazać szerokiej rzeszy ludzi Wasze talenty i zainteresowania, a także umiejętność podejmowania nowych wyzwań, w obliczu nieprzewidzianych zdarzeń. Udowodnijcie nam wszystkim, że recytacja jest Waszą pasją, sposobem na przekazanie emocji, rozmową z nami prowadzoną pięknym, literackim językiem.
Każdy z uczestników nadsyła również drogą mailową wypełnioną i podpisaną przez opiekuna prawnego (obowiązkowo w przypadku osób niepełnoletnich), Kartę Zgłoszenia udziału w konkursie. Kartę – po wydrukowaniu,wypełnieniu i podpisaniu – należy sfotografować i przesłać na adres: wok.oficyna.lublin@gmail.com do 17 czerwca 2020 r.
Kartę Zgłoszenia znajdziecie TUTAJ

Instrukcję przesyłania filmów znajdziecie TUTAJ

Podpis na Karcie Zgłoszenia jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na publikację nagrań i przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb konkursu*.
Nagrania należy przesłać wyłącznie na serwer, wg instrukcji dołączonej do regulaminu, do 17 czerwca 2020 r. Instrukcję znajdziecie w kolejnym pliku. Nie przesyłajcie nagrań na adres mailowy! Nasze skrzynki mailowe ich nie pomieszczą!
W razie wątpliwości w sprawie nagrań informacji udziela Patryk Pawelec, mail: recytacja.wok@gmail.com, telefon: 509 447 236
Osoby odpowiedzialne za Przegląd:
Anna Kistelska, wok.oficyna.lublin@gmail.com, tel. 81 53 242 07 (08-09)
Patryk Pawelec, recytacja.wok@gmail.com, telefon: 509 447 236

* Podpis na Karcie Zgłoszenia jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika na potrzeby I Wojewódzkiego Przeglądu Prezentacji Multimedialnych Uczestników 39. Małego Konkursu Recytatorskiego (zgodnie z RODO). Podanie danych jest dobrowolne i niezbędne do organizacji Przeglądu. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do danych, możliwość ich poprawienia lub żądanie zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Wyrażam zgodę na wykorzystanie zdjęć i materiałów multimedialnych zawierających wizerunek osób biorących udział w w/w wydarzeniu.

5 1 głosowanie
Ranking Artykułów
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze