Odsłuchaj Artykuł
Getting your Trinity Audio player ready...

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Eliminacji 57. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

 

Festiwal jest jednym z najważniejszych wydarzeń służących ochronie folkloru muzycznego, prezentującym najbardziej reprezentatywne przykłady, identyfikującym artystów, dokumentującym jego żywe przejawy oraz wpływającym na potrzebę kontynuacji.

OFKiŚL ma formę konkursu, w którym biorą udział wykonawcy zakwalifikowani drogą eliminacji organizowanych w niemal wszystkich regionach etnicznych kraju. Od lat niezmiennym celem Festiwalu jest przegląd, ocena, dokumentacja i ochrona tradycyjnego repertuaru, stylu muzykowania i śpiewu ludowego zachowującego gwarę regionów etnicznych, grę na unikalnych instrumentach ludowych oraz popularyzację i ożywianie tych tradycji w społeczeństwie.

Eliminacje powiatowe odbędą się 6 maja 2023 roku o godzinie 10:00 w sali Kina Włodawskiego Domu Kultury. Zapraszamy do wysyłania zgłoszeń i do wzięcia udziału w Konkursie. Zgłoszenia należy kierować mailowo na adres wdk.wlodawa@gmail.com lub osobiście do Sekretariatu WDK.

 

Eliminacje ogólnopolskie | 22-25 CZERWCA 2023 | Kazimierz Dolny

Finał 57. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu
Wystąpią reprezentanci każdego województwa. Jury, złożone ze znanych etnomuzykologów, etnolingwistów, etnologów i folklorystów, wyłania laureatów w kilku kategoriach: kapele, zespoły śpiewacze, instrumentaliści, śpiewacy, Mistrz i Uczeń. Wytypowani uczestnicy otrzymują nagrody finansowe i dyplomy, a najlepsi wykonawcy w swoich kategoriach – statuetki „Baszty”. Festiwal jest największym tego typu wydarzeniem o zasięgu ogólnopolskim.

0 0 głosów
Ranking Artykułów
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze