Dzień z Marią Konopnicką – koncert Nuli Stankiewicz

0
46
Odsłuchaj Artykuł
Getting your Trinity Audio player ready...
„Niezapominajki” to wiersze Marii Konopnickiej w aranżacji muzycznej Janusza Strobla i w wykonaniu Nuli Stankiewicz. Klasyka poezji dziecięcej wybrzmi podczas dwóch koncertach: pierwszy już 24 lipca we Włodawie, a drugi 6 sierpnia w Szczebrzeszynie.
Inspiracją do organizacji koncertów plenerowych z twórczością Marii Konopnickiej jest płyta pod tym samym tytułem autorstwa muzyków Janusza Strobla i Nuli Stankiewicz. Teraz artyści zapraszają całe rodziny na koncerty z wyjątkowym repertuarem. Muzyczny projekt łączy prostotę i mądrość wierszy Konopnickiej z liryczną, autorską muzyką Janusza Strobla i subtelną interpretacją Nuli Stankiewicz.
Podczas letnich wieczorów we Włodawie i Szczebrzeszynie wybrzmią teksty znane i mniej znane, których treść przemówi do młodszej i starszej widowni. W ciągu dnia, przed koncertami, w plenerowej przestrzeni placówek kultury odbędą się literackie i plastyczne warsztaty wokół twórczości Marii Konopnickiej skierowane do dzieci i rodziców czy dziadków. Dzieła powstałe na warsztatach plastycznych zostaną zaadaptowane do scenografii wieczornego koncertu, a ochotnicy wśród dzieci i dorosłych przeczytają lub wyrecytują fragmenty utworów poetki.
Odbiór płyty „Niezapominajki” pokazał, że aranżacje w niej zawarte są przeznaczone zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych odbiorców. Twórczość Konopnickiej spaja pokolenia. Na płycie znalazły się piosenki o ręcznym praniu czy o dziadku – przy okazji słuchania możemy powspominać dawne czasy i obyczaje.
Dla Janusza Strobla i Nuli Stankiewicz było to pierwsze spotkanie z poezją dla dzieci. Artyści zabierają nas w nostalgiczną podróż do czasów dzieciństwa. Pierwszy koncert odbędzie się 24 lipca we Włodawie przy współpracy z Włodawskim Domem Kultury, kolejny 6 sierpnia przy współpracy Miejskiego Domu Kultury w Szczebrzeszynie. Początek warsztatów zaplanowano na godzinę 12:00, a koncert „Niezapominajka” na godzinę 18:00.
Organizator Dnia z Marią Konopnicką „Niezapominajka” – koncert Nuli Stankiewicz to Fundacja Sztuki Kreatywna Przestrzeń.
Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2023.
0 0 głosów
Ranking Artykułów
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze