Dwudniowe spotkanie z podróżnikiem Emilem Wittem w ramach Festiwalu ZEW NATURY 2019

0
44

Serdecznie zapraszamy na niepowtarzalny pokaz slajdów, w którym to podróżnik Emil Witt zaprezentuje swoją pierwszą wyprawę do Amazonii, kiedy mając 18 lat samotnie wybrał się do brazylijskich lasów deszczowych na spotkanie z tubylczymi plemionami. Już w sobotę w starej kaflarni zostaniemy zabrani w jeden z najbardziej  różnorodnych zakątków świata na spotkanie z majestatyczną amazońską przyrodą i jej niezwykłymi mieszkańcami – Indianami Yanomami.
Zaś w niedzielę we Włodawskim Centrum Kultury zaprezentujemy momentami komediowy film z jego czwartej wyprawy do Amazonii, która zaowocowała niezwykłym spotkaniem plemion Indiańskich, żyjących wciąż w bliskiej zależności od przyrody, a nazywanych przez miejscowych „niekontaktowani”.  Akcja filmu odbędzie się pośrodku lasów deszczowych dorzecza Madre de Dios w peruwiańskiej Amazonii i będzie relacją z niesamowitej wyprawy, która odbyła się za pomocą tratwy, którą Emil wspólnie z kolegą Łukaszem Tulejem zbudowali w górnym odcinku rzeki „Matki Boga”. Los jednak sprawił, że w drugim dniu spływu, na rzece zdarzył się wypadek, który sprawił, że Emil kontynuował już później wyprawę samotnie. Oba spotkania są częścią Festiwalu „ZEW NATURY 2019”. Serdecznie zapraszamy.


EMIL WITT – Autor amatorskiego filmu – wolny duch, od 6 lat eksploruje amazońską puszczę. Pierwszą wyprawę zorganizował samodzielnie w wieku lat 18 kiedy to wybrał się na 2 miesiące do brazylijskich lasów deszczowych. Od tamtego czasu publikuje reportaże i fotografie w czasopismach takich jak: National Geographic Traveler, Magazyn Podróże, Angora, udzielał wywiadów w TVP, TVN, Radio Poznań, Radio Trójka. Jako storyteller odwiedza placówki kultury i szkoły. Poza warsztatami survivalowymi w Polsce organizuje też dwa razy do roku wyprawy jako przewodnik do peruwiańskich Andów i Amazonii. W międzyczasie, rozpoczyna przygodę z muzyką elektroniczną, działa na siedlisku na wsi i udziela się na wielu festiwalach. Prowadzi stronę emil-witt.com oraz markę ethnoflow.pl