środa, 19 stycznia, 2022
BIPBIP WDK
Strona głównaaktualościDarmowy seans we Włodawskim kinie!

Darmowy seans we Włodawskim kinie!

Odsłuchaj Artykuł

Już w najbliższy poniedziałek tj. 25.10.2021 proponujemy Wam drodzy kinomami darmowy seans filmu PINA w naszym kinie. Pokaz będzie poprzedzony 15 – minutową prelekcją, która wprowadzi widzów w temat filmu. Widzimy się we włodawskim kinie o godzinie 18:00!

Film nie jest biografią zmarłej w 2009 roku choreografki Piny Bausch. To raczej hołd złożony przez Wima Wendersa jej twórczości i hymn na cześć sztuki.

W subtelnym, wyciszonym filmie niemiecki twórca staje w obronie najdelikatniejszych wartości – uczuć, piękna, szacunku dla drugiego człowieka. Reżyser zarejestrował najważniejsze przedstawienia artystki – Święto wiosny, Vollmond i Café Müller. Poprosił członków jej zespołu o wykonanie części układów na ulicach niemieckiego Wuppertalu. W filmie niemal nie padają słowa, środkiem ekspresji tancerzy jest ciało.

„Pina nauczyła mnie, że nie trzeba zalewać widzów potokami słów. Otworzyła mi oczy na to, ile można zakomunikować gestem albo poprzez stworzenie odpowiedniej przestrzeni.”

reżyseria: Wim Wenders

dokumentalny, musical / Francja, Niemcy, Wielka Brytania / 2011

czas trwania: 100 min

“Kino tańca jest organizowane w ramach programu Przestrzenie Sztuki. Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Operatorem lokalnym programu jest Centrum Kultury w Lublinie.
RELATED ARTICLES
0 0 głosów
Ranking Artykułów
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Most Popular