To jest kolejna propozycja skierowana do młodszych i nieco starszych dzieci! Balet jest rodzajem aktywności, która przynosi każdemu dziecku wiele korzyści. Rozwija poczucie rytmiki i wrażliwości estetycznej, uczy partnerstwa i bycia w relacji z drugą osobą lub grupą. Warto także dodać, że poprzez takie zajęcia od pierwszych lat życia wyrabiana jest w dziecku wrażliwość na sztukę.

Korzyści z nauki baletu

Zajęcia baletowe dla dzieci to podstawowe ćwiczenia taneczne wzbogacone o zabawy, wpływające na równowagę, postawę, zgrabną sylwetkę i wzmocnienie ciała. Taniec klasyczny rozwija koordynację ruchową, ale też wspomaga leczenie wad postawy i płaskostopia podłużnego. Balet kształtuje, usprawnia i wzmacnia śródstopie. Balet dla dzieci, jak każdy inny rodzaj tańca, uczy płynności ruchów, zręczności, wdzięku, wpływa na poprawienie koncentracji i samodyscypliny oraz zachęca do inwencji twórczej. Dzieciom „dynamicznym” pozwala na rozładowanie nadmiaru energii, a tym zamkniętym w sobie na pokonanie własnej nieśmiałości.                    Balet uwrażliwia na muzykę, wprowadza w świat piękna.  

Nauka baletu dla dzieci

Nauka baletu rozpoczyna się od ćwiczeń ruchowych wyrabiających nienaganną sylwetkę i sposób chodzenia. Gdy dziecko opanuje już sztukę chodzenia, przychodzi czas na ćwiczenia baletowe. Polegają na dokładnym rozciąganiu wszystkich partii ciała z naciskiem na mięśnie nóg. Następnie dziecko uczy się wykonania szpagatu, gwiazd i mostków, po czym przychodzi czas na typowe ćwiczenia przy drążku oraz skoki i piruety. Nie ma przeciwwskazań, aby zapisać dziecko na zajęcia baletowe. Z pewnością warto to zrobić jak najwcześniej – nawet w czwartym roku jego życia. Zajęcia dla dzieci prowadzone są zwykle przez doświadczonych tancerzy, którzy mają dobry kontakt z maluchami i potrafią zabawić nawet najbardziej znudzone dziecko.   Zajęcia poprowadzi Paweł Wasylenko Student III rok studia III stopnia Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Absolwent Uniwersytetu Kultury i Sztuki w Kijowie. Wydział Reżyserii i Choreografii. W latach 2011-2016 tancerz Teatru Muzycznego w Lublinie.
Szczegóły na plakacie!