6,153FaniLubię
366ObserwującyObserwuj
1,100SubskrybującySubskrybuj

Zwycięzcy turnieju brydżowego!

Share This Post

Odsłuchaj Artykuł

Cztery sesje po 20 rozdań każda w ciągu dwóch turniejowych dni i …każda zakończona zwycięstwem innej pary brydżystów. We Włodawskim Domu Kultury w dniach 21/22 maja 2022 rozegrano po raz pierwszy turniej o Rycerską Tarczę w brydżu sportowym. Był to dwa turnieje rangi 12. Grand Prix Lubelszczyzny /GPL/. Był to pierwszy w Polsce turniej gdzie o zwycięstwie decydowała największa sumarycznie ilość zdobytych procentów w trzech z czterech sesji, w jednej sesji z tego wynika można było być słabszym. Wystartowało 24 brydżystów z Chełma, Łęcznej, Zamościa, Kraśnika, Biłgoraja, Puław, Białej Podlaski, Tomaszowa Lubelskiego, Lublina i dwie pary z Włodawy. O ostrej rywalizacji w sportowej atmosferze świadczy fakt iż o końcowe zwycięstwo liczyło się do ostatnich (z ogólnej liczby 80) rozdań aż 6 brydżowych duetów.

Zwycięzcami poszczególnych sesji /po 20 rozdań każda/ byli:
I. Myć – Kokoryka
II Matras Młodziński /Puławy-Lublin/
III. Atalski – Raczkiewicz
IV Zawiślak – Potrzyszcz /obaj Zamość/

Zwycięzcą i zdobywcą tytułowe Tarczy został Józef Myć – Łęczna
przed Andrzejem Kokoryka – Lublin

Zwycięskimi parami 12.GPL – w sobotę została para Myć – Kokoryka, a niedzielnego Jarosław Kaczorowski /Lublin/ – Michał Świdziński /Kraśnik/.

Dzięki wsparciu władz miasta i zaangażowaniu Wiesława Muszyńskiego, burmistrza Włodawy turniej rozegrano we naszym Włodawskim Domu Kultury w świetnych warunkach, w świetniej atmosferze i uświetniony atrakcyjnymi nagrodami. Nagrodzone zostały wszystkie zwycięskie pary każdej z czterech sesji oraz zwycięzcy całego turnieju. Atrakcyjne nagrody można było też wylosować. Szczęście w losowaniu uśmiechnęło się do Raczkiewicza z Tomaszowa L. i Stanisława Matusza z Chełma.

Zwycięzcom Gratulujemy /na zdjęciu Kokoryka /z prawej/ i Myć z Tarczą.

Dokumentacja wydarzenia zrealizowana w ramach projektu grantowyowego KONWERSJA CYFROWA DOMÓW KULTURY dofinansowany z Funduszy Europejskich, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Dzięki niemu będziemy mogli rozwijać nasze Wirtualne Studio Kulturalne i tworzyć dostęp do nieograniczonej kultury na naszym terenie.

spot_img

Related Posts

- Advertisement -spot_img
X
Skip to content