Zostań wolontariuszem 25. Finału WOŚP

by

Na to wydarzenie większość z Was czeka z niecierpliwością. Przed nami 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Włodawski Dom Kultury kontynuując tradycję włącza się w tą wspaniałą akcję. Nie wiele jednak możemy zrobić bez Was.
 

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM WOŚP WŁODAWA

Aby zostać wolontariuszem WOŚP wystarczy zgłosić się do WDK (al. J. Piłsudskiego 10) lub skontaktować się z szefem sztabu pod nr telefonu 501496223 i wypełnić ankietę. Osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę rodzica. Oświadczenie takie dostaniecie u nas. Do ankiety musimy dołączyć zdjęcie (min. 800 x 600 pixeli) jeśli nie posiadacie zdjęia portretowego zrobimy je na miejscu.
Nabór wolontariuszy potrwa do 14 grudnia. Czekamy na Was od pn. do pt. w godzinach: 8:00 – 15:00.

Zapraszam. Szef Sztabu – Michał Zimnowodzki

Regulamin Wolontariusza 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 1. Regulamin Wolontariusza 25. Finału Wielkiej Orkiestry Ś wiątecznej Pomocy Podczas Finału kwestować może każdy, kto posiada identyfikator zbiórki publicznej 25. Finału WOŚP i puszkę kwestarską wydaną przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
 2. Każdy wolontariusz zbiera pieniądze tylko w dniu wyznaczonym przez Fundację i nazwanym 25. Finałem WOŚP, który odbędzie się 15 stycznia 2017r. w godz. 00:00 – 24:00. Aby otrzymać identyfikator osoba zgłaszająca się do sztabu jako wolontariusz zobowiązana jest m.in.: podać swoje dane osobowe, numer PESEL, adres e-mail poprzez który można się z nią kontaktować, a także złożyć pisemną zgodę na przetwarzanie jej danych osobowych w celach wewnętrznych-statystycznych. W przypadku osób niepełnoletnich Oświadczenie Wolontariusza musi podpisać także opiekun prawny.
 3. Prowadzenie zbiórki pieniężnej przez Wolontariusza do puszki kwestarskiej w innym terminie możliwe jest tylko w ramach Imprezy Zamkniętej 25. Finału WOŚP organizowanej przez Sztab, który otrzymał zgodę na organizację takiej imprezy.
 4. Każdy wolontariusz zbiera pieniądze tylko w rejonie działania Sztabu, od którego otrzymał identyfikator i puszkę kwestarską.
 5. Wolontariusz zbiera pieniądze tylko na ulicach miast, miasteczek i wsi – nie kwestuje „pukając do drzwi”.
 6. Wolontariusze, którzy nie ukończyli 16-go roku życia, kwestują w towarzystwie osoby pełnoletniej za zgodą Szefa Sztabu.
 7. Wolontariusz powinien dbać o nie uszkodzenie banderoli zabezpieczających puszkę kwestarską.
 8. Wolontariusz nie ma prawa otwierać puszki kwestarskiej i wyciągać jej zawartości.
 9. Wolontariusz zdaje zaplombowaną puszkę tuż po zakończeniu kwesty w dniu Finału. Miejsce, czas i zasady określa Sztab, od którego otrzymał ID i puszkę kwesterską.
 10. Wolontariusz otrzymuje dokument „rozliczenia-podziękowania” od Sztabu po zdaniu puszki kwestarskiej i przeliczeniu jej zawartości oraz kwituje w Sztabie własnym podpisem wysokość kwoty zebranej przez siebie na zbiorczym zestawieniu Sztabu „Rozliczenie Wolontariuszy”.
 11. Do Sztabu zostaną przesłane blankiety rozliczeń-podziękowań wolontariuszy, Szef Sztabu zobowiązany jest przekazać je wolontariuszom. Podziękowanie jest dowodem, że dana osoba kwestowała podczas Finału, w związku z czym Fundacja nie wystawia osobnych zaświadczeń potwierdzających iż dana osoba była wolontariuszem.
 12. Dopuszczalna jest wymiana w ciągu trwającej zbiórki wolontariuszowi zapełnionej puszki na nową pustą w lokalnym sztabie. Należy zadbać o to, by nowa puszka została także opatrzona numerem identyfikatora wolontariusza.
 13. Wolontariusz zachowuje się przyjaźnie, etycznie i w żaden sposób nie może dać powodu do jakiejkolwiek negatywnej oceny jego osoby.
 14. Wolontariusz lub osoba pełnoletnia odrębnie upoważniona do opieki nad niepełnoletnim wolontariuszem całkowicie odpowiada za swe czyny.
 15. Wolontariusz działa na rzecz Fundacji, a nie w jej imieniu.