Zespół DELUXE i live session w naszym studio!

by

Oto pierwsze z nagrań z cyklu „live session” w studio nagrań Włodawskiego Domu Kultury. Podczas pierwszej rejestracji z tego cyklu gościliśmy muzyków z zespołu DELUXE z Lublina. Rejestracja obyła się w 100% na żywo. Dziękujemy członkom zespołu DELUXE za poświęcony czas i za świetną muzykę! Zapraszamy do odwiedzania ich strony!

https://www.facebook.com/deluksiki

Realizacja – URZĄD MIASTA WŁODAWA

Montaż i rejestracja video – MAREK DYMEL

Rejestracja audio, miks i mastering – MAREK DREJEWICZ oraz ŁUKASZ ZDOLSKI

Studio powstało przy wsparciu MIEJSKIEGO PRZEDSIĘBIORSTWA GOSPODARKI KOMUNALNEJ WE WŁODAWIE.

 

DELUXE – polski zespół rockowy założony w 2009 roku w Lublin/Świdnik przez wokalistę Michała Denisa i gitarzystę Krzysztofa Bobyka. Do współpracy zaprosili Marcina Sokołowskiego (gitara basowa) i Artura Jasińskiego (perkusja). Wszyscy muzycy od wielu lat udzielali się na scenach Lubelszczyzny w różnych składach, zdobywali doświadczenie i wyrabiali smak muzyczny. Dzisiaj Deluxe to jeden niewielu polskich zespołów grających pochodną klasycznego rocka, southern rocka oraz mieszankę różnych styli muzycznych wynikających z fascynacji każdego muzyka. W 2010 roku zespół wydał DEMO pt. „Moje Przeznaczenie” na którym znalazły się trzy autorskie kompozycje: „To twoje życie”, „Powiesz” i „Moje przeznaczenie”. W nagraniach wzięli udział wspaniali goście. Na klawiszach w utworze „Powiesz” zagrała Maria Dobrzańska z zespołu BAJM, a Piotr Cugowski z zespołu BRACIA zaśpiewał z Michałem w utworze „Moje przeznaczenie”. W sesji nagraniowej wziął również udział Marcin Fidecki, który nagrał klawisze do utworu „To twoje życie”, zaraz potem dołączył na stałe do zespołu i jako klawiszowiec skutecznie wzbogaca muzykę grupy Deluxe swoimi pomysłami. Z sukcesami w 2011r. zespół wystąpił w programie Must Be The Music emitowanym w TV POLSAT gdzie otarł się o półfinał. W tym samy roku zespół bierze udział w projekcie promującym miasto Lublin. Owocem tego projektu jest utwór „Brama Wschodu” skomponowanym specjalnie na tę okazję i opowiadającym właśnie o rodzinnym mieście muzyków. Rok później pojawiają się kolejne nagrania pt. „Rola życia”, o nieco świeższym i zmienionym brzmieniu oraz singiel „Wierzmy w siebie” (w zupełnie innym klimacie muzycznym niż zespół prezentował do tej pory). Utwór „Wierzmy w siebie” obok utworu „Atlantyda” (Grzegorza Turnaua) zadebiutował na III Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Twórców „ARANŻATOR” (Żyrardów). Jury festiwalu, którego przewodniczącym był Grzegorz Turnau nagrodziło zespół wyróżnieniem za nowatorski i bardzo ciekawy aranż oraz wykonanie utworu „Atlantyda”. W 2013 roku, po odejściu bębniarza Artura Jasińskiego, szeregi zespołu zasilił Filip Leszczyński (ex-perkusista Wanda i Banda, Izabela Trojanowska). W 2014 roku zespół DELUXE otrzymał nagrodę główną Grand Prix na VI edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Bluesowej „KRAŚNIK BLUES METING 2014” w składzie Jury zasiadał m.in. Sławek Wierzcholski. Od 2009 roku zespół Deluxe zagrał już kilkadziesiąt koncertów na różnego rodzaju imprezach. Od kameralnych występów w klubach po duże sceny na festynach i festiwalach rockowych i blues-rockowych w całym kraju. W roku 2016 w miejsce Krzystofa Bobyka dołączył do zespołu gitarzysta Adam Stańczak, kolejny pasujacy tryb do machiny rock and rollowej Deluxe. Zapraszamy na nasze strony:

 

http://wdk.wlodawa.eu/

 

[mbYTPlayer url=”https://youtu.be/MNvjifsHiUI” opacity=”1″ quality=”default” ratio=”auto” isinline=”false” showcontrols=”true” realfullscreen=”false” printurl=”true” autoplay=”true” mute=”true” loop=”false” addraster=”false” stopmovieonblur=”false” gaTrack=”false”]